Kalendarium uroczystości przedszkolnych w roku szkolnym 2014/2015

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

1 września w drzwiach naszego przedszkola pojawiło się mnóstwo roześmianych twarzy, ponieważ w tym dniu rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Do przedszkola uczęszczają trzy grupy przedszkolaków „Tygryski”- 3,4-latki, „Puchatki” – 5-latki i „Domisie” – najstarsza grupa zerówkowych 6-latków. Wychowawcami grup są pani mgr Kinga Kalińska, pani mgr Elzbieta Adamczuk, pani mgr Agata Trębacz oraz pani mgr Agnieszka Łęcka-Chwała. Nowy rok szkolny to okazja do zdobycia nowych wiadomości, zawarcia znajomości i przede wszystkim dobrej zabawy w przedszkolnym gronie, dlatego z zapałem zabieramy się do pracy.

Powitanie Jesieni w Parku Jordana

29 września dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Parku Jordana przywitać kolorową Panią Jesień, a pożegnać Panią Lato, która wybierała się w podróż do ciepłych krajów. Na dzieci czekało wiele atrakcji przygotowanych przez ich panie. Wspólnie bawiły się i wykonywały brawurowo konkurencje proponowane im przez Panią Jesień i panią Lato. Zadaniem przedszkolaków było m. in. pomóc Pani Lato w spakowaniu walizki z letnimi rzeczami na jej wycieczkę, rozpoznać warzywa i owoce po kształcie czy pomóc pani Jesieni posegregować wymieszane przez psotny wiatr kasztany i liście. Podążając za strzałkami dzieci dotarły do ostatniej konkurencji, która polegała na ułożeniu wspólnie w grupach, jesiennego duszka z darów, które przekazała im Pani Jesień. Powstały piękne prace a my wszyscy pożegnaliśmy Panią Lato i wróciliśmy do przedszkola ciesząc się ciepłą i słoneczną, jesienną pogodą.

Sałatka owocowa Puchatków

Sezon na owoce i warzywa w pełni, dlatego w naszym przedszkolu omawiamy tematy z nimi związane. Dodatkowo grupa Puchatków postanowiła wspólnie wykonać pyszną sałatkę owocową. Wszystkie dzieci z grupy ochoczo zabrały się do pracy i już po chwili cieszyły się witaminami ukrytymi w darach minionego lata i trwającej jesieni. Sałatka smakowała wyśmienicie, dlatego zachęcamy wszystkich rodziców do zrobienia podobnej wspólnie ze swoimi pociechami.

Brzechwolandia

Od 15 września w naszym przedszkolu trwa Brzechwolandia – czyli cykl zajęć poświęconych twórczości Jana Brzechwy. Dzieci poznają popularne wiersza autora oraz wykonują piękne prace plastyczne dotyczące jego utworów. 13 września dzieci wzięły udział w grach i zabawach związanych z Janem Brzechwą, zorganizowanych przez panie wychowawczynie. Wszyscy znakomicie poradzili sobie z rozwiązywaniem zadań i wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą twórczości autora „Kaczki Dziwaczki” czy „Samochwały”. Zachęcamy wszystkich rodziców do czytania wspólnie z pociechami i odkrywania wspaniałego świata literatury dziecięcej.

Uroczyste ślubowanie grupy „Tygryski”

15 października odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste pasowanie na przedszkolaka najmłodszych kolegów i koleżanek z naszego przedszkola. Dzieci w specjalnie przygotowanych na tę okazję strojach, zaprezentowały krótki występ artystyczny. Chociaż występowały o raz pierwszy przed szerszą publicznością wszystkie poradziły sobie znakomicie, dlatego pani Dyrektor z ogromną przyjemnością mianowała ich pełnoprawnymi członkami społeczności przedszkolnej. Maluszki zostały także obdarowane, przygotowanymi przez starszych kolegów i koleżanki, drobnymi upominkami. Starszaki również zaprezentowały krótki występ, po którym rozradowane maluchy mogły podejść do rodziców na pamiątkowe zdjęcia. Przedszkolaki na pewno na długo zapamiętają ten dzień!

Co jeszcze planujemy?:

W tym roku szkolnym nasze przedszkolaki czeka jeszcze mnóstwo atrakcji, będą to m.in.:

l like my English – warsztaty kulinarne w języku angielskim
Wyjazd do Dworku Białoprądnickiego na spektakl pt. „Zagroda” – 21 październik
Zabawa Halloween – 5 listopad
Wyjazd do Akademii Sztuk Pięknych – projekt Karusek – listopad 2014
Wyjazd grupy „Domisie” na spektakl i warsztaty teatralne pt. „Jaś i Małgosia” do Teatru Współczesnego w Krakowie – 7 listopada
Spektakl polsko-angielski i spotkanie z Mikołajem – grudzień 2014

Stronę wykonał: tedenet © 2014