Mgr Elżbieta Adamczuk

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika pracy socjalnej, studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz studia podyplomowe na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Posiadam również ukończony kurs wychowawcy kolonijnego oraz I stopień Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Od pięciu lat pracuję w Prywatnym Przedszkolu Piotrusia Pana, gdzie zdobyłam tytuł nauczyciela kontraktowego.

Praca w przedszkolu daje mi mnóstwo radości, ponieważ mogę uczestniczyć w jednym z najważniejszych etapów życia dziecka. Przekazuję dzieciom wiadomości i umiejętności niezbędne do ich samodzielnego funkcjonowania. Staram się również rozwijać u przedszkolaków ich indywidualne zainteresowania i zdolności, poprzez organizację ciekawych zajęć. Przede wszystkim staram się korzystać z naturalnej potrzeby odkrywania świata, która cechuje dzieci w wieku przedszkolnym, dlatego dzięki zgromadzonym materiałom dydaktycznym, prowadzę zajęcia oparte na zabawie, eksperymentowaniu czy doświadczeniu. Stosuję różnorodne metody dydaktyczne oraz formy pracy z dziećmi dzięki którym dbam o prawidłowy rozwój moich wychowanków oraz o zaspokojenie ich potrzeb indywidualnych. Wprowadzam atmosferę bezpieczeństwa, akceptacji i zrozumienia gdyż w tych warunkach dzieci nabierają pełnego zaufania do swojego opiekuna co wzmacnia proces ich rozwoju. Praca z dziećmi daje mi dużo radości, gdyż niemal każdego dnia przedszkolaki zaskakują mnie nowatorskimi pomysłami. Uczą cieszyć się z drobnych rzeczy oraz pobudzają do rozwoju siebie i zdobywania kolejnych przydatnych w mojej pracy umiejętności. Dlatego chętnie dokształcam się poprzez uczestnictwo w różnych kursach i szkoleniach. W mojej pracy cieszy mnie wspólne odkrywanie z najmłodszymi tego, co nowe i nieznane, obserwowanie postępów w rozwoju i zdobywanie nowych doświadczeń. Radość na twarzy dziecka dostarcza mi poczucie dobrze spełnionego obowiązku pedagoga. 

Pracując w przedszkolu uwrażliwiam dzieci także na potrzeby innych czy środowiska, dlatego zajmuję się organizacją zbiórek zakrętek, pomocy dla zwierząt ze schroniska oraz organizuję zajęcia z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Na bieżąco prowadzę również stronę internetową i stronę Faceboook naszego przedszkola, gdzie można podglądnąć jak nasi wychowankowie wspaniale radzą sobie ze zdobywaniem nowych umiejętności i rozwijają swoje zainteresowania poprzez uczestnictwo w wielu wyjazdach i uroczystościach organizowanych przez przedszkole.

W przedszkolu prowadzę także zajęcia dodatkowe  – koło matematyczne, gdzie w formie zabaw i gier wprowadzam dzieci w fascynujący świat matematyki – zapraszam!

Stronę wykonał: tedenet © 2014