Warsztaty Małego Odkrywcy ,,Zabawa kolorami”

13 marca nasze przedszkole odwiedził bardzo ciekawy gość p. Asia, która zamieniła naszych przedszkolaków w wesołych odkrywców. Pani Asia, przeprowadziła z dziećmi zajęcia pt. ,,Czarowanie kolorami'' i rzeczywiście przedszkolaki zamieniły się w prawdziwych czarodziejów . Dzieci z szeroko otwartymi oczami obserwowały jak w czarodziejski sposób zmieniają się kolory roztworów przez nich przygotowanych, po dodaniu zwykłej sody, wywaru z buraków czy mydła. Na ich oczach woda zmieniała kolor z białego na różowy, a z różowego na niebieski czy zielony. Pani Asia pokazała również jak łatwo zrobić tęczę przepuszczając światło przez pryzmat, i wytłumaczyła przedszkolakom, że choć tego nie widzimy, światło składa się z wielu kolorów. Wszyscy doskonale się bawili i na pewno na długo będą pamiętać jak wspaniale można bawić się kolorami!!!!

paint-268185_1920

Galeria zdjęć na stronie Facebook

 

Stronę wykonał: tedenet © 2014