Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej „Pszczółki”

Z okazji nadchodzącego dnia dziecka wybraliśmy się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej "Pszczółki", gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Zaczęliśmy od pieczenia pysznych, domowych rogalików wg przepisu przesympatycznej Pani Gospodyni. Następnie odwiedziliśmy ogród ekologiczny , gdzie staraliśmy się odgadnąć nazwy rosnących tam warzyw i owoców. Poznaliśmy mieszkające w gospodarstwie zwierzątka, : pieska, króliki, kaczuszki. Zadaniem specjalnym było odnalezienie królika Stefana i udało nam się to. Świetnie bawiliśmy się jadąc na wozie z sianem. Ciekawym doświadczeniem była możliwość wejścia do ula gdzie oglądaliśmy przez szybkę i siatkę życie rodziny pszczelej. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, każdy ze słoiczkiem słodkiego miodu w rączce.

honey-bee-469560_1920

Galeria zdjęć na stronie Facebook

Stronę wykonał: tedenet © 2014