Powitanie Jesieni

26 września, zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyła się impreza "Powitania Jesieni". Celem wspólnych zabaw było nie tylko przypomnienie wiadomości o jesieni, ale przede wszystkim wspaniała zabawa. Wszystkie przedszkolaki wspaniale spisały się podczas rozwiązywania zadań o jesieni, zabaw ruchowych oraz wykonaniu pięknego jesiennego drzewka. Na koniec obejrzeliśmy „Bajkę o gajowym Chrobotku” przedstawioną przez teatr „O rety”. Chrobotek, bohater bajki Vaclava Ctvrtek’a uczy nas jak zachowywać się w lesie, pokazuje jak dbać o zwierzęta i drzewa. Potrafi stanąć w obronie zwierząt, za co niestety przyszło mu stracić las, którym się opiekował. Krecik Kamratek i rusałka Józefka pomogli mu go odzyskać, mimo że myśliwy Krępak bardzo mu w tym przeszkadzał. Przedstawienie uczy, że nie warto się kłócić, a wykorzystując innych możemy tylko stracić przyjaciół. Jesteśmy pewni, że gorąco przyjęta nowa pora roku na pewno nie będzie smutna, nudna i zimna, ale piękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.

road-1072823_1920

Galeria zdjeć na stronie Facebook

Stronę wykonał: tedenet © 2014