Dzień postaci z bajek

We wtorek 7 listopada w naszym przedszkolu odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Dlatego ten dzień w Przedszkolu Piotrusia Pana miał za zadanie przypomnieć wszystkim jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Celem tego dnia było również przypomnienie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. W tym wyjątkowym dniu dzieci wspaniale się bawiły: wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą, układały puzzle, brały udział w zabawach ruchowych i tanecznych. Dzień Postaci z Bajek dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii!

little-red-riding-hood-1462741_1920

Galeria zdjęć na stronie Facebook

Stronę wykonał: tedenet © 2014