100 lat odzyskania Niepodległości / Pasowanie na Przedszkolaka

W naszym przedszkolu 9 listopada 2018 roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku była to wyjątkowa, setna rocznica. Z tej okazji obie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie też, wraz z wszystkimi odśpiewały hymn Polski. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz pokazanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Później nastąpiło pasowanie na przedszkolaka. Najmłodsi odważnie wypowiedzieli słowa ślubowania, po czym Pani Dyrektor oficjalnie przyjęła ich do grona Przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy Rodzinom naszych podopiecznych za tak liczne przybycie.

coat-of-arms-67863_1280

Galeria zdjęć na stronie Facebook

Stronę wykonał: tedenet © 2014