Rytmika

ZAJĘCIA RYTMICZNE

 

Rytmikę prowadzi w naszym przedszkolu Pani Agnieszka Chwała. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w każdej grupie wiekowej. Czas zajęć dla grupy 5 i 6 latków – 30 min, dla grupy 3 i 4 latków – 25 min.

W ciągu całego roku szkolnego w każdej grupie wiekowej są wprowadzane piosenki tematyczne związane z planem pracy nauczyciela – dostosowane do aktualnej pory roku oraz elementy tańców ludowych i współczesnych.

W każdej grupie wprowadzany jest cykl zajęć umuzykalniających mających na celu kształcenie dyscypliny rytmicznej oraz uwrażliwienie na różne elementy muzyki.

Do zajęć wykorzystujemy keyboard oraz dziecięcie instrumenty perkusyjne. Dzieci poznają stopniowo wszystkie instrumenty z całego bogatego instrumentarium Carla Orffa, zapoznają się z ich wyglądem i brzmieniem.

Głównym celem zajęć rytmicznych w naszym przedszkolu jest rozbudzenie w dzieciach ich naturalnej kreatywności i twórczych zachowań, które uaktywniają się poprzez rytm, ruch, śpiew, taniec i aktywne słuchanie muzyki.

Ciekawie i barwnie prowadzone zajęcia – to klucz do sukcesu jakim są uzyskane efekty w procesie kształcenia muzycznego małego muzyka. Jego uśmiech i szczera chęć uczestnictwa w zajęciach oraz gotowość do wspólnej zabawy z muzyką to dla nas największa nagroda.

Stronę wykonał: tedenet © 2014