Język Angielski

Witam Drogich Rodziców!

Mam przyjemność pracować z Państwa dziećmi w tym roku szkolnym. Jestem absolwentką pedagogiki przedszkolnej z językiem angielskim. Posiadam dwuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Swój wybór zawodu mogę wytłumaczyć chęcią pracy z dziećmi i zainteresowanie językiem. Cały czas pogłębiam warsztat pracy nauczyciela poprzez uczestnictwo w różnorodnych formach doskonalenia. Jestem żądna wiedzy i szybko przyswajam nowe wiadomości. Praca z dziećmi jest moją pasją, a największą radość w sprawia mi widok ich blasku w oczach gdy nauczą się, doświadczą czegoś nowego. Wierzę, że moje zaangażowanie i kreatywność zapewnią dzieciom dobrą zabawę i zadowalające efekty naszej współpracy. 

Moim motywem przewodnim oraz celem przyświecającym pracy stało się hasło: „Uczę – Bawiąc”. To na tej właśnie podstawie wybrałam metody prowadzenia zajęć, z których najważniejszą jest TPR (Total Physical Response), czyli reagowanie całym ciałem. Metoda ta zakłada, że proces uczenia musi łączyć się z zaangażowaniem całego ciała. W związku z tym staram się stworzyć wraz z dziećmi jak największą liczbę sytuacji, w których mają one za zadanie reagować ruchem ciała. Sytuacje te mają charakter zabawowy, więc dzieci nawet nie zdają sobie sprawy z podjętego wysiłku włożonego w proces uczenia się, a skutecznie przy tym realizują potrzebę ruchu, która jest naturalna w ich wieku.

Wydarzenia jakie zaplanowałam na ten rok to m.in.

  •  Cooking Day, podczas którego dzieci przygotują posiłki zarówno dla siebie jak i dla rodziców,
  •  Bal Halloween, który będzie dobrą okazją do pogłębienia wiedzy na temat zwyczajów w krajach anglojęzycznych,
  •  Dni kultury brytyjskiej
  •  Przedstawienie z okazji Święta Rodziny 2015 r.

 

Uzupełnieniem naszych zajęć są książki Bugs World 1 (dla pięcio- i sześciolatków) oraz Cheeky Monkey 1 (dla trzy- i czterolatków), wyd. Macmillan. Myślę, że dzięki bogatej ofercie tych wydawnictw nauka przez zabawę będzie jeszcze przyjemniejsza i atrakcyjniejsza.

Stronę wykonał: tedenet © 2014