Język francuski

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim wróciliśmy do przedszkolnych zajęć. Znowu wspólnie się bawimy i odkrywamy świat. Powróciliśmy również do zabaw w języku francuskim.

W czasie zajęć języka francuskiego przypominamy sobie to, co poznaliśmy w poprzednich latach i staramy się ciągle poznawać nowe słówka. Niektórzy z nas zaczynają uczyć się tego języka od podstaw i dla nich właśnie mam niespodziankę.

Tak naprawdę nawet nie wiecie, że znacie już troszeczkę język francuski, nawet jeśli nigdy wcześniej nie uczyliście się go. Nie wierzycie? To sami zobaczcie! Niektóre francuskie wyrazy brzmią bardzo podobnie jak wyrazy polskie i bardzo łatwo można zrozumieć ich znaczenie. Spróbujcie sami przetłumaczyć wyrazy francuskie i połączyć je z odpowiednikiem w języku polskim. Powodzenia! Bonne chance!

 

WYRAZY

W JĘZYKU FRANCUSKIM

WYRAZY

W JĘZYKU POLSKIM

téléphone

métro

banane

salade

terrasse

balcon

garage

restaurant

chocolat

porte-monnaie

tramway

banque

théâtre

sport

sport

balkon

tramwaj

czekolada

restauracja

garaż

bank

portmonetka

taras

sałata

telefon

metro

banan

teatr

 

A nie mówiłam, że znacie już troszkę język francuski? Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do dalszego poznawania tego pięknego języka. À bientôt!

 

eiffel

Agata Trębacz

Stronę wykonał: tedenet © 2014