Język niemiecki

Agnieszka Łęcka-Chwała

Lektor języka niemieckiego

 

Ucząc dzieci języka niemieckiego wykorzystuję naturalne predyspozycje dziecka do nauki języka obcego: spontaniczność, wrażliwość, działanie intuicyjne, potrzebę ruchu, jak również krótkotrwałą koncentrację. Podczas realizacji zajęć chcę rozbudzić zainteresowanie dzieci kulturą, językiem i obyczajowością Niemiec.

 

Cele szczegółowe moich zajęć to :

 

– zabawa językiem niemieckim i w języku niemieckim

– wykorzystanie naturalnych predyspozycji dziecka do zabawy językiem niemieckim

– stosowanie ćwiczeń imitacyjnych – powtarzanie w formie zabawowej

– aktywizacja wielu zmysłów w procesie poznawania języka niemieckiego

– zapoznanie z kulturą i obyczajami Niemiec

 

Zawsze łączę w swojej pracy z dziećmi najnowocześniejsze metody nauczania języków obcych ze sprawdzonymi, najciekawszymi i najefektowniejszymi elementami metod tradycyjnych. Podczas zajęć korzystam z atrakcyjnych gier i zabaw językowych, programów komputerowych oraz fachowej literatury. Dzięki nim przyswajanie nowych umiejętności jest nie tylko skuteczne, ale również bardzo przyjemne. Szczególny nacisk kładę zarówno na najwyższe poziom nauczania, jak również miłą i przyjazną atmosferę, sprzyjającą zdobywaniu nowych umiejętności.

Stronę wykonał: tedenet © 2014